Bardzo tanie długopisy reklamowe: to wcale nie jest zły pomysł!

0
Bardzo tanie długopisy reklamowe: to wcale nie jest zły pomysł!

Mogłoby się wydawać, że tanie gadżety reklamowe to już przeżytek, bo konsumenci nie zwracają na nie większej uwagi i nie cieszą się z ich otrzymania tak, jak jeszcze kilkanaście lat temu. Tej hipotezie przeczą jednak fakty. Niedrogie upominki dla klientów wciąż cieszą się dużą popularnością wśród przedsiębiorców, a w wielu sytuacjach są wręcz najlepszym wyborem do wsparcia kampanii marketingowej. Dobry przykład to bardzo tanie długopisy reklamowe, które można kupić już za kilkadziesiąt groszy za sztukę. Dlaczego nadal warto wykorzystywać je w działaniach promocyjnych marki? To wyjaśniamy w naszym poradniku.

Niski koszt kampanii

Zaczniemy od najbardziej prozaicznego argumentu przemawiającego za zainwestowaniem w tanie długopisy reklamowe. Spróbujmy sobie wyobrazić nową, dopiero budowaną markę. Rzadko się zdarza, aby początkujący przedsiębiorca od razu dysponował sporym budżetem marketingowym. Każdy właściciel firmy wie jednak, że sukces biznesu jest ściśle uzależniony od jego widoczności i rozpoznawalności w grupie docelowej.

Przedsiębiorca ma do wyboru różne narzędzia niedrogiej reklamy, jednak jeśli planuje działania bezpośrednie (czyli popularne „wyjście frontem do klienta”), to zdecydowanie powinien postawić właśnie na bardzo tanie długopisy reklamowe. Inwestycja w te narzędzia marketingowe nie obciąży przesadnie jego budżetu, a pozwoli w krótkim czasie dotrzeć do szerokiego grona potencjalnych klientów i zwrócić ich uwagę na markę.

Możliwość perfekcyjnego dopasowania wyglądu gadżetu do wizerunku marki

Bardzo tanie długopisy reklamowe mają zasadniczą przewagę nad ekskluzywnymi modelami: są dostępne w szerokim wyborze wersji kolorystycznych. Za przykład niech posłuży jeden z naszych bestsellerów, czyli długopis Kalido Solid . Aż 16 kolorów wykończenia korpusu daje ogromne możliwości w zakresie dopasowania designu gadżetu do identyfikacji wizualnej marki, a tym samym jej charakteru.

Z drogimi, eleganckimi modelami długopisów reklamowych zawsze jest pewien problem. Owszem, prezentują się świetnie, ale ich design nie licuje z charakterem każdej marki. Jeśli firma kieruje ofertę do klientów z cieńszymi portfelami czy osób młodych (w tym dzieci), to znacznie lepszym wyborem będzie zainwestowanie w tanie długopisy reklamowe – wyraziste pod względem kolorystycznym, rzucające się w oczy, budzące pozytywne emocje, gwarantujące dobrą widoczność symboli graficznych marki.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że tanie długopisy reklamowe – w przeważającej większości wykonane z plastiku – dają nam większe możliwości, jeśli chodzi o wybór metody znakowania. Może to być grawerowanie laserowe, ale znacznie częściej przedsiębiorcy decydują się na klasyczne i tanie rozwiązanie, czyli nadruk. Owszem, metalowy korpus również może zostać zadrukowany, jednak powiedzmy sobie szczerze: wygląda to nie najlepiej.

Tanie długopisy reklamowe to naturalne uzupełnienie dużej kampanii wizerunkowej

W jakich sytuacjach najlepiej sprawdzają się tanie gadżety? Oczywiście wtedy, gdy firmie zależy na dotarciu do jak największej grupy konsumentów – podczas targów, akcji specjalnej, imprezy masowej etc. Wówczas na zainwestowanie w takie upominki decydują się nawet wielkie korporacje, które spokojnie mogłyby udźwignąć koszt produkcji ekskluzywnych gadżetów. Mimo to wybierają tanie długopisy. Powód jest prosty: zasięg.

Tani długopis to niezobowiązujący, praktyczny i wciąż bardzo pozytywnie odbierany gadżet. Podczas dużej kampanii wizerunkowej nie jesteśmy w stanie wyselekcjonować konkretnych osób, które na pewno zostaną klientami marki. Musimy więc postawić na efekt skali, czyli rozdać jak najwięcej gadżetów i liczyć na to, że część z nich przełoży się na sprzedaż. Pod tym względem bardzo tanie długopisy reklamowe wciąż są praktycznie nie do zastąpienia.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Promo5 ul. Baletowa 12, 02-862 Warszawa, woj. mazowieckie, tel: 22 4863234, email: info@promo5.pl
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl