Czy pendrive reklamowy to dobry pomysł na promowanie firmy?

0
Czy pendrive reklamowy to dobry pomysł na promowanie firmy?

Jesteśmy przekonani, że w ostatnim czasie co najmniej kilkakrotnie zdarzyło Ci się korzystać z nośników pamięci USB. To tylko pokazuje, jak dużą popularnością wciąż cieszą się pendrive’y. Co ciekawe, mało kto z nas kupuje takie przenośne banki pamięci. Powód jest prosty: pendrive reklamowy to upominek, który jest bardzo chętnie rozdawany przez firmy w ramach prowadzonych działań marketingowych. Weź z tego dobry przykład i także zacznij się promować przy użyciu tego pożądanego gadżetu.

Długa historia pendrive’ów

Mogłoby się wydawać, że nośniki USB to stosunkowo nowy wynalazek. Tymczasem technologia pamięci flash została opracowana już w latach 70. XX wieku. Jak wiele podobnych rozwiązań, początkowo wykorzystywano ją w celach militarnych i naukowych, jednak dość szybko trafiła pod strzechy.

Ciekawostką jest fakt, że pierwszy przenośny dysk oparty na pamięci flash oraz wyposażony w złącze USB, został opracowany w 1999 roku. Rok później na rynek trafiły z kolei pierwsze pendrive’y, które od tamtego czasu zrobiły gigantyczną karierę na całym świecie.

Dlaczego pendrivy stały się jednymi z najpopularniejszych gadżetów reklamowych?

Nie nastąpiło to od razu. Początkowo nośniki USB były dość kosztowne, dlatego mało która firma mogła sobie pozwolić na rozdawanie ich klientom, zwłaszcza tym, których chciano dopiero pozyskać. Z drugiej strony na początku XXI wieku wciąż nie żyliśmy w erze powszechnej komputeryzacji. Pisząc krótko: pendrive’y nie były produktem pierwszej potrzeby.

To się jednak dość szybko zmieniło. Wraz z popularyzacją tej technologii spadły ceny nośników. Jednocześnie zwiększała się ich pojemność: 1 GB, 4 GB, 8 GB, 128 GB itd. Pendrive stał się więc doskonałym narzędziem nie tylko do przenoszenia potrzebnych plików z jednego komputera na drugi, ale też do przechowywania ważnych danych w ramach backupu.

Rosnące zapotrzebowanie na pendrive’y sprawiło, że coraz więcej firm zaczęło się przy ich pomocy promować. Jeszcze kilka lat temu otrzymanie nośnika USB robiło na obdarowanym ogromne wrażenie. Efekt WOW bezpośrednio przekładał się na popularyzację marki. Dziś oczywiście jest on znacznie mniej spektakularny, choć nadal ktoś, kto dostanie pendrive z logo, czuje się doceniony i zaczyna ciepło myśleć o marce, której logo widnieje na obudowie.

Pendrive reklamowy, czyli klucz do lojalności klienta

Ogromną zaletą pendrive’ów reklamowych, w praktyce decydującą o ich popularności w branży marketingowej, jest to, że gadżet wciąż kojarzy się z przedmiotem o wysokiej wartości. Nie musi to być oczywiście prawdą – w promo5.pl oferujemy pendrivy reklamowe w cenie już od 10 zł. Obdarowany klient nie musi jednak o tym wiedzieć. Z jego perspektywy jest to coś o wiele cenniejszego.

Co z tego wynika? Otóż pendrivy z logo, w odróżnieniu od wielu innych upominków, praktycznie nigdy nie lądują w koszu. Połączenie efektownego wyglądu z olbrzymią funkcjonalnością sprawia, że taki prezent zawsze jest chętnie przyjmowany, a następnie długotrwale używany. Tym samym promocja marki, której identyfikacja wizualna widnieje na nośniku, może trwać latami, przynosząc firmie wymierne korzyści wizerunkowe.

Jaki pendrive z nadrukiem wybrać?

Wbrew pozorom nie jest to taka prosta sprawa. Rynek gadżetów reklamowych jest niesamowicie rozbudowany, a kreatywność projektantów niemal nieograniczona. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jakim dysponujesz budżetem oraz do kogo kierujesz swoją kampanię marketingową.

Niewątpliwą zaletą pendrive’ów reklamowych jest to, że na wykorzystanie ich w strategii promocyjnej marki mogą sobie pozwolić nawet małe firmy. Niska cena nie musi wcale stać w sprzeczności z dobrą jakością produktu – świetnym przykładem jest pendrive reklamowy w metalowej obudowie, który wygląda bardzo elegancko.

Oczywiście nie zapominaj, że pendrivy reklamowe wykorzystuje dziś mnóstwo firm, również zaliczanych do Twojej konkurencji. Dlatego bardzo ważne jest, aby postawić na unikalny wygląd gadżetu. Ten efekt możesz osiągnąć poprzez efektowny, kreatywny projekt graficzny, ale także decydując się na zainwestowanie w nietypowe pendrivy z nadrukiem, chociażby w kształcie karty kredytowej czy maleńkiej zawieszki.

Więcej ciekawych propozycji w bardzo atrakcyjnej cenie znajdziesz w sklepie promo5.pl!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl