Produkty promocyjne – przyjazne dla środowiska, firmy i kieszeni!

0
Produkty promocyjne – przyjazne dla środowiska, firmy i kieszeni!

Bycie „zielonym” to nowy trend w marketingu, zwłaszcza w artykułach promocyjnych. I nie chodzi o bycie „zielonym” w kontekście braku odpowiedniej wiedzy na temat promocji i reklamy, ale mam tutaj na myśli przyjazny dla środowiska wyraz tego określenia.

Wynika to z faktu, iż w dzisiejszym świecie konsumenci są coraz bardziej świadomi sposobu, w jaki powstają produkty i tego, jak cały ten proces w taki czy inny sposób może wpływać na środowisko. Jeśli Twoja firma reklamuje się korzystając z różnego rodzaju produktów promocyjnych - wiedz, że korzystanie z produktów przyjaznych dla środowiska może znacznie przyczynić się do zdobycia zaufania klientów.

Eko produkt promocyjny - co to właściwie znaczy?

Twórcy „zielonych” produktów promocyjnych używają terminów takich jak:

 • ekologiczny
 • recykling
 • organiczny / 100 % naturalny

„Ekologiczny” jest najszerszym pojęciem, które w zasadzie oznacza, że dany produkt ma pozytywny wpływ na ziemię. Wiele produktów nazywanych w ten sposób zawiera w swojej konstrukcji materiały z recyklingu i możliwe jest ich wielokrotne użycie. Dodatkowym atutem jest to, iż produkty wielokrotnego użytku będą miały większy zwrot z inwestycji (ROI). Idealnym przykładem eko produktów są Długopisy ekologiczne – klasyczny przykład gadżetu promocyjnego, ale w eko odsłonie.

Recykling – tutaj mamy przede wszystkim produkty wykonane z:

 • plastiku
 • szkła
 • niektórych metali
 • gumy
 • tektury

Ważne jest to, iż są to materiały pochodzące ze składowiska odpadów, które właśnie poddaje się procesowi recyklingu, aby nadawały się do ponownego użycia. Obecnie wiele produktów promocyjnych jest wykonanych z materiałów pochodzących z recyklingu. Stawiając na takie materiały jako mądry przedsiębiorca, że pomagasz ziemi, równocześnie promując swoją firmę oraz używanie przedmiotów wykonanych z materiałów pochodzących z recyklingu. Same korzyści!

To, że jakieś gadżety promocyjne są organiczne bądź w 100% oryginalne oznacza, iż zostały wykonane wyprodukowane z materiałów biodegradowalnych lub naturalnych.

Kilka przykładów to:

 • drewno
 • bambus
 • konopie
 • trzcina

Ważnym faktem jest to, iż te przedmioty rozkładają się na wysypiskach lub mogą być kompostowane.

Eko gadżety promocyjne – łatwy sposób na branding

Możesz do tego podejść w jeszcze inny, a równie ekologiczny sposób. Na przykład, jeśli masz nadwyżkę produktów promocyjnych z grafiką, nazwą, logo firmy czy jej danymi kontaktowymi - rozważ przekazanie ich w formie prezentów na imprezach charytatywnych. Bez względu na to, czy są to smycze reklamowe czy cokolwiek innego – w każdym przypadku daje to Twojej firmie pozytywny PR i rozszerza Twoje działania marketingowe.

Cały sens korzystania z materiałów promocyjnych jest dla Twojej firmy taki, że dzięki temu możesz zostać zauważonym i skojarzonym z dbaniem o środowisko. Jakość wybieranych przez Ciebie artykułów promocyjnych odzwierciedla jakość Twojej marki – dlatego kupuj produkty ekologiczne wysokiej jakości, które będą trwałe.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl