Pióra Waterman

Przez wiele lat pisanie piórem wiecznym uchodziło nie tylko za przywilej najzamożniejszych osób, ale również za sztukę wymagającą pewnej i dobrze ułożonej dłoni. Dzisiaj jednak tymi artykułami piśmiennymi może cieszyć się każdy, niezależnie od grubości jego portfela. Duża jest w tym zasługa amerykańskiego producenta Waterman, który nie tylko okazał się być jednym z największych innowatorów w branży, ale który również odegrał niebagatelną rolę w popularyzacji tego przyrządu w skali globalnej.

Historia pełna sukcesów

Historia marki Waterman sięga jeszcze XIX wieku. Na przełomie lat 70. i 80. nowojorski doradca ubezpieczeniowy, Lewis Edson Waterman, postawił sobie za cel stworzenie własnego pióra wiecznego. Firma została założona w 1883 roku, już rok później opatentowano natomiast pierwsze pióro z serii „Regular”. Chociaż założyciel firmy zmarł w 1901 roku, od początku XX wieku firma nadal się rozwijała i wyrosła na jedno z największych przedsiębiorstw w branży przyrządów piśmiennych. Do najważniejszych innowacji firmy Waterman należy m.in. wyprodukowanie pióra clip-clap z klipsem zabezpieczającym, wynalezienie systemu „coin filler” oraz systemu automatycznego napełniania pióra „lever and sack”, wprowadzenie na rynek szklanego naboju czy wreszcie – wprowadzenie do użytku plastikowych nabojów z atramentem.

Pióra Waterman – przyrządy piśmienne dla każdego

Swoją pozycję marka zawdzięcza z jednej strony najwyższej jakości materiałom, które stosowane są do produkcji piór, a z drugiej – różnorodności kolekcji i przywiązywaniu ogromnej wagi do estetyki produktów. W naszym sklepie można znaleźć pióra wieczne Waterman z największych, najbardziej znanych kolekcji producenta: Expert, Charleston, Carene, Hemisphere czy Perspective. Niezależnie od kolekcji, wszystkie modele posiadają wykonane z najwyższą dbałością o każdy szczegół stalówki, które nie tylko zapewniają wygodne, lekkie rozprowadzanie atramentu, ale również zapobiegają jego rozlewaniu. Elegancji i uroku produktom dodają natomiast wyjątkowo stylowe, złote oraz srebrne wykończenia. Szeroka gama stylistyczna oraz różnorodność cenowa sprawiają, że obecnie pióra wieczne Waterman popularne są zarówno wśród zwykłych użytkowników, jak i wśród kolekcjonerów.

Pióro Waterman Hémisphère Pióro Waterman Hémisphère
Producent: Waterman
263,27 zł
Pióro Waterman Expert Pióro Waterman Expert
Producent: Waterman
435,81 zł
Pióro Waterman Carène Pióro Waterman Carène
Producent: Waterman
899,51 zł
do góry
Promo5 ul. Baletowa 12, 02-862 Warszawa, woj. mazowieckie, tel: 22 4863234, email: info@promo5.pl
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl